התמכרות למין: בחינת כפייה וטיפול

התמכרות למין: בחינת כפייה וטיפול

מספר מילים 337

התמכרות למין יכולה להיות נושא מסובך לדון בו. עבור חלק, הרעיון שמישהו יכול להיות "מכור למין" הוא מבלבל ומעלה שאלות אם זה בעיה אמיתית. אחרים עשויים למצוא את הרעיון מביך או לא נוח לדבר עליו. עם זאת, התמכרות למין היא אמיתית בדיוק כמו כל התמכרות אחרת כגון סמים או אלכוהול. חשוב להבין את המורכבות של התמכרות למין על מנת לאבחן אותה כראוי, לתמוך בנפגעים ולפתח תוכניות טיפול יעילות.

המדריך האבחוני והסטטיסטי להפרעות נפשיות (DSM-5) כולל קריטריונים לאבחון הפרעת התנהגות מינית כפייתית (CSBD). הקריטריונים כוללים מחשבות תכופות או עיסוק בהתנהגויות מיניות למרות ההשלכות השליליות, חווית קושי להימנע מהתנהגויות מיניות, וכמות משמעותית של זמן המושקע בהתנהגות כזו. אנשים שנחשבים מכורים למין חווים דחף עז או כמיהה למין שהם מתקשים לשלוט בו.

הגורמים להתמכרות למין יכולים להשתנות מאדם לאדם. גורמים מסוימים, כגון טראומה, חומרים או הפרעות נפשיות מסוימות יכוליםלהגדיל את הסיכון לפתח התמכרות למין. עם זאת, הסיבה המדויקת לא תמיד קל לזהות. חלק מהמכורים למין עשויים לפנות למין כדרך להתמודד עם כאב או רגשות מבלבלים, וההתנהגות יכולה להיות כפייתית.
lifesex.co.il-המלצה

קיימים מגוון טיפולים להתמכרות למין. הטיפול עשוי לכלול שילוב של פסיכותרפיה, תרופות וקבוצות 12 שלבים. טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) הוא טיפול פסיכותרפי נפוץ בהתמכרות למין. המטרה של CBT היא לזהות ולשנות דפוסים לא בריאים של מחשבות והתנהגות. תרופות כגון תרופות נוגדות דיכאון ומייצבי מצב רוח עשויים גם להיות prescribed כדי לעזור לשלוט על תשוקה ודחפים. קבוצות שנים-עשר הצעדים כגון מכורים למין אנונימיים (SAA) משתמשות בעקרונות של אלכוהוליסטים אנונימיים ומספקות תמיכת עמיתים ומסגרת להחלמה.

אם אתה או מישהו שאתה מכיר נאבק עם התמכרות למין, חשוב לדבר עם איש מקצוע מוסמך. פנייה לעזרה היא לעתים קרובות הצעד הראשון בתהליך ההחלמה. עם סוג נכון של תמיכה, מכורים למין יכולים ללמוד לנהל את התשוקה שלהם, להישאר מוטיבציה, ולמנוע הישנות. אפשר לשבור את מעגל ההתמכרות ולהחזיר לעצמנו את השליטה על החיים.

התמכרות למין יכולה להיות נושא לא נוח לדבר עליו, אך חשוב שניקח אותו ברצינות ונכיר במורכבות של הפרעה זו. עם סוג התמיכה הנכון, אלה שנפגעו יכולים ללמוד לנהל את התשוקות הקשורות ולהשיג שליטה רבה יותר על חייהם. אפשר לנהל חיים מספקים יותר, חופשיים מההתנהגות הכפייתית הקשורה להתמכרות למין.

בלוג סקס פופ ואהבה מאמרים נוספים

מסיבת הרווקים האולטימטיבית: כל מה שצריך לדעת

מסיבת רווקים, הידועה גם בשם מסיבת רווקים או ערב של דולר, היא חגיגת טרום חתונה הנערכת עבור החתן לעתיד וחבריו הקרובים ביותר. המסורת של אירוח מסיבת רווקים החלה לפני מאות…

מסיבת הרווקים האולטימטיבית: כל מה שצריך לדעת

גלו את העיר המפתה חיפה:

גלו את העיר המפתה חיפה: פנינה על חוף הים התיכון של ישראל חיפה היא עיר נמל ציורית הממוקמת על חוף הים התיכון בצפון ישראל. חיפה, הידועה בנופיה המדהימים ובהיסטוריה העשירה…

גלו את העיר המפתה חיפה:

קונדומים: מדריך מקיף להגנה בטוחה ויעילה

ככל שהעולם הופך פתוח יותר ומקבל יותר את הפתיחות המינית, השימוש בקונדומים הפך לנושא שיחה חשוב. למרות הזמינות של צורות שונות של אמצעי מניעה והמודעות הגוברת למין בטוח, קונדומים נותרו…

קונדומים: מדריך מקיף להגנה בטוחה ויעילה